از فرصت هایی که آموزش آنلاین ارائه می دهد استقبال کنید

از زمان کووید-19 علاقه و نیاز به یادگیری آنلاین، افزایش یافته است. بسیاری ملزم به استفاده از ابزار و امکانات یادگیری آنلاین شدند. همین امر قدم برداشتن در این مسیر را آسان تر از قبل کرده است. زیرا کاربران آموزش آنلاین، بسیار بیشتر از قبل هستند. همچنین راحتی استفاده و تمایل روز افزون کاربران برای بهره مندی از پلتفرم های آنلاین، توجهات زیادی را به این سو جلب کرده است.

آموزش آنلاین در کلاس مجازی

مشابه حضور در پردیس فیزیکی و یادگیری حضوری، حضور در کلاس مجازی و یادگیری آنلاین مزایا و معایبی دارد. در میان بسیاری از مزایای یادگیری آنلاین، متوجه خواهید شد که آموزش مجازی به شما امکان می دهد از یک برنامه انعطاف پذیرتر لذت ببرید، می تواند هزینه مدرک شما را کاهش دهد و به شما این امکان را می دهد که در کنار ادامه تحصیل، شغل خود را به راحتی توسعه دهید.

در حالی که یادگیری آنلاین مزایای زیادی دارد، معایبی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت. این بخشی از دلیل این است که یادگیری آنلاین برای همه مناسب نیست. با درک بیشتر در مورد مزایا و معایب یادگیری آنلاین، می توانید ایده بهتری در مورد اینکه آیا ممکن است برای شما و اهداف تحصیلی و شغلی شما مناسب باشد یا خیر، به دست آورید.

اگر برای آموزش آنلاین علاقه دارید یا محتوای آموزش آنلاین دارید، همین امروز، به جمع سلوبال بپیوندید.

مزایای آموزش آنلاین

1. انعطاف پذیری

در میان بسیاری از مزایای یادگیری آنلاین، خواهید دید که کلاس های درس مجازی برای افرادی که در حین کار در حال پیشرفت تحصیلی هستند عالی هستند. در یک کلاس درس سنتی، سخنرانی ها در یک زمان مشخص از روز برنامه ریزی می شود و برنامه شما بر اساس در دسترس بودن کلاس ها شکل می گیرد. اگر در حال حاضر شاغل هستید و دوره‌های آموزشی، بعد از ساعات کاری شما در دسترس نیست، ممکن است سخت باشد که علاوه بر وظایف کاری‌تان، دوره‌ای را نیز به اتمام برسانید.

هنگام حضور در یک کلاس مجازی، یادگیری آنلاین اجازه می دهد تا استقلال بسیار بیشتری در تصمیم گیری برنامه خود داشته باشید. این بدان معناست که شما می توانید هر زمان که برای شما مناسب باشد مطالعه کنید. آیا در یک خانه پر سر و صدا زندگی می کنید؟ کنترل بیشتر بر برنامه خود، به این معنی است که می توانید راحت تر از حواس پرتی جلوگیری کنید. ساعات مناسب را پیدا کنید و شروع به یادگیری آنلاین کنید.

2. کاهش هزینه ها

آموزش ممکن است گران باشد، اما یادگیری مجازی می‌تواند راه‌های زیادی برای صرفه‌جویی در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد. عدم نیاز به رفت و آمد به دانشگاه می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل کمک کند.

هر سال، یک دانش آموز و دانشجو به طور متوسط ​​بیش از چند میلیون تومان، برای کتاب های درسی و مواد درسی هزینه می کند. دوره‌های مجازی اغلب از منابع مجازی بهره می‌برند، که باعث می‌شود هزینه کمتری برای کتاب‌های درسی صرف شود. استفاده از یک فروشگاه آنلاین کتاب می تواند علاوه بر کاهش هزینه خرید. در کاهش هزینه نگهداری هم به شما کمک شایانی بکند.

کاهش قطع درختان نیز یکی دیگر از مزایای مهم کاهش هزینه ها می باشد.

بین همه این مزایا، کاهش هزینه ها می تواند یک مزیت بزرگ کلاس های آنلاین باشد.

3. وقت آزاد بیشتر

از آنجایی که برنامه شما توسط کلاس ها دیکته نمی شود، می توانید زمان بیشتری را برای انجام کارهایی که می خواهید صرف کنید. به علاوه، در کنار صرفه جویی در هزینه، عدم نیاز به رفت و آمد نیز به معنای صرفه جویی در زمان است زیرا نیازی به رفت و آمد به دانشگاه ندارید.

از این زمان اضافی می توان به هر طریقی که می خواهید استفاده کنید، مانند تمرکز بر روی شغل یا گذراندن وقت با خانواده. تنها چیزی که نیاز دارید یک دستگاه دیجیتال مانند تلفن همراه یا تبلت یا کامپیوتر و اتصال به اینترنت است. به همین راحتی به ابزارهای لازم برای ادامه تحصیل و کسب مدرک در زمان خود دسترسی دارید.

4. افزایش تنوع دوره

دلیل دیگری که چرا مدرسه آنلاین برای برخی بهتر است، افزایش تنوع گزینه های آموزشی در رشته های مختلف است. از آنجایی که دانش‌آموزان مجبور نیستند برای برنامه دوره‌ها در روزها و زمان‌های خاصی به محوطه دانشگاه سفر کنند، دانشجویان می‌توانند در دوره‌هایی که بیشتر به آنها علاقه دارند ثبت‌نام کنند. درس خواندن در زمانی که برای آنها راحت تر است. از طریق دوره های آنلاین، دانش آموزان می توانند دانش مورد نیاز خود را برای کسب مدرک یا رشد در حرفه خود به دست آورند.

دوره های آنلاین به شما این امکان را می دهد که اساساً همان محدوده ای از درجات مختلف را کسب کنید که می توان از یک محیط آموزشی سنتی به دست آورد. این شامل گواهی های یادگیری و گواهینامه های حرفه ای تا مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا می شود.

5. فرصت های پیشرفت شغلی

درست مانند دوره هایی که در یک محیط کلاس درس سنتی برگزار می شود، یادگیری مجازی می تواند فرصت های پیشرفت شغلی زیادی را برای شما فراهم کند. 

از آنجایی که شما استاد برنامه خود هستید، دانشجویان آموزش مجازی آمادگی بیشتری برای ادامه کار در حین پیگیری مدارک تحصیلی دارند. و برای دانش‌آموزانی که شاغل نیستند، کار آکادمیک می‌تواند هر گونه ناپیوستگی یا شکاف در رزومه را توضیح دهد. در هر صورت، مزایای یادگیری مجازی را می توان به وضوح در رزومه مشاهده کرد.

6. افزایش همکاری

دانش آموزان آنلاین فرصت های بهتری برای همکاری با همکلاسی ها از طریق کار گروهی و جلسات مجازی دارند. یکی از مزایای دوره های آنلاین، تابلوهای پیام و ابزارهای گروه بندی است که به دانش آموزان امکان می دهد نظرات خود را در مورد مطالب خواندنی و سایر تکالیف ارسال کنند و به همکلاسی های خود پاسخ دهند. یا گروه های تبادل نظر تشکیل دهند.

همچنین ممکن است دانش‌آموزان با استفاده از یادگیری مجازی، زمان بیشتری را با استاد خود بگذرانند، که هم برای یادگیری و هم برای شبکه‌سازی مفید است. دانش آموزان می توانند با یکدیگر و با استاد خود ارتباط برقرار کنند و تکالیف را برای بررسی بارگذاری کنند.

7. آموزش شخصی

دانش‌آموزانی که متوجه می‌شوند تمرکزشان در کلاس های حضوری بر هم می خورد، ممکن است از کلاس‌های آنلاین بهره بیشتری ببرند. دانش‌آموزانی که اعتماد به نفس کمتری برای صحبت در جمع دارند، ممکن است فرصت‌های بهتری برای شرکت در بحث‌های کلاس در هنگام برقراری ارتباط آنلاین داشته باشند. کار بر اساس محیط انتخابی خود، با یادگیری خودجوش، می تواند تجربه یادگیری را در شخص افزایش دهد.

در دوره‌های آنلاین، دانش‌آموزان زمانی را انتخاب می‌کنند که بهترین زمان را برای تکمیل خواندن و تکالیف برای آنها دارد. از آنجایی که دوره آنلاین است، دوره ها را می توان در هر جایی که اتصال به اینترنت وجود دارد تکمیل کرد.

8. بهبود مهارت های مدیریت زمان

در حالی که مزایای یادگیری آنلاین شامل انعطاف پذیری برای انجام تکالیف در زمانی است که برای دانش‌آموز راحت‌تر است، دانش‌آموز همچنان باید زمان خود را عاقلانه مدیریت کند تا مطمئن شود که تکالیف خود را در مهلت‌های تعیین‌شده توسط استاد، تکمیل و ارسال می‌کند. دوره‌های آنلاین به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند که چگونه زمان خود را بهتر مدیریت کنند، زیرا دانش‌آموز به جای اینکه صرفاً در یک روز و ساعت تعیین شده در کلاس حاضر شود، مسئولیت مشارکت در دوره را بر عهده دارد. در نتیجه، دانش‌آموزان نه تنها از درس‌ها دانش کسب می‌کنند، بلکه مهارت‌های مدیریت زمان خود را نیز تقویت می‌کنند.

9. بازخورد فوری

ادغام دوره های آموزشی با فناوری تعدادی مزیت دارد. به جای اینکه روزها یا هفته ها بعد از امتحانات منتظر بمانید، اغلب می توانید با آزمون آنلاین، بازخورد فوری دریافت کنید. در دوره های آنلاین، دانش آموزان تکالیف را به صورت دیجیتالی برای بررسی توسط استاد خود آپلود می کنند. اساتید کارهای دانشجویی را به صورت آنلاین بررسی می کنند و بازخورد خود را به صورت الکترونیکی ارسال می کنند. در نتیجه، دانش آموزان بلافاصله بازخورد دریافت می کنند. در یک محیط کلاس درس سنتی، دانش آموزان ممکن است یک یا دو هفته صبر کنند تا در مورد تکالیف خود بازخورد دریافت کنند. با دریافت زودتر بازخورد، دانش‌آموزان می‌توانند سریع‌تر بیاموزند و برای تکالیف آینده تغییراتی ایجاد کنند.

10. دسترسی مکرر به مطالب دوره

در جایی که یک سخنرانی سنتی شما را تحت فشار بهترین مهارت های یادداشت برداری خود قرار می دهد، ارائه های ویدئویی را می توان در صورت لزوم مشاهده و بازبینی کرد. ابتدا گوش فرا داد و سپس جزوه نوشت. اگر دانش‌آموزی برخی از محتوای ارائه‌شده در یک سخنرانی ویدیویی را کاملاً متوجه نشد، می‌تواند به عقب برگردد و دوباره به آن گوش دهد. دانش‌آموزان می‌توانند از فیلم‌های سخنرانی به عنوان ابزار تکمیلی برای کمک به تکالیف رقابتی استفاده کنند.

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آموزش آنلاین برای شما مناسب است یا خیر

برای اینکه تصمیم بگیرید که آیا آموزش آنلاین برای شما مناسب است، بهتر است مزایا و معایب یادگیری آنلاین را ارزیابی کنید. دانش آموزانی که از تنظیم برنامه زمانی خود برای یادگیری و تکمیل تکالیف واهمه ندارند و با همکلاسی های خود از راه دور همکاری می کنند، احتمالاً در یک برنامه آنلاین به خوبی عمل خواهند کرد. آنچه دانش‌آموزان باید بیشتر بدانند این است که همان محتوایی که در یک کلاس حضوری ارائه می‌شود در دوره آنلاین نیز پوشش داده می‌شود و هیچ تفاوتی بین میزان یادگیری آنلاین و میزان یادگیری حضوری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید